Jaki prezent wybrać na komunię dla dziewczynki


prezent na komunię dla dziewczynki / wtorek, 5 kwietnia, 2022

Zbliża się wiosna, a wraz z nią nadchodzi sezon komunijny. Dla wszystkich dziewczynek, które przyjmą swoją pierwszą komunię, to czas wyjątkowy i pełen wrażeń. W ten uroczysty dzień warto podarować im coś, co zostanie z nimi na długie lata. Dzięki temu, kiedy będą już dorosłe, będą mogły wrócić do tych ważnych dla nich chwil i przeżyć je na nowo. Na taki upominek idealnie sprawdzą się przeróżne książki, zarówno klasyczna Biblia, jak i książeczki dla dzieci. Co warto wybrać?

Jaki prezent sprawić małej dziewczynce na jej komunię?

Prezent na komunię dla dziewczynki z Taniej Książki nie musi być drogi, ale zdecydowanie powinien być wyjątkowy. Dzięki temu będzie mógł sprawić jej radość już teraz, a za kilka lat wciąż będzie wywoływał uśmiech na jej twarzy. Szukając książki na prezent dla takiego malucha, warto sięgnąć po tytuły z pięknymi historiami, które niosą ze sobą pozytywne wartości i pokazują dziecku zupełnie inne perspektywy. Takich książek jest mnóstwo i można dodatkowo dobrać je do zainteresowań obdarowywanej dziewczynki. Są to na przykład:

– Cykl “Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa
– “Pax. Droga do domu” Sara Pennypacker 
– “Tajemnica domu w Bielinach” Katarzyna Berenika Miszczuk
– “Małe licho i babskie sprawki” Marta Kisiel
– “Willa, dziewczyna z lasu” Robert Beatty 
– “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling

Książki idealne na prezent komunijny

Przyjęcie pierwszej komunii świętej to często dla maluchów wielkie wydarzenie, dlatego warto pomóc im lepiej je zrozumieć. Tu dobrze sprawdzi się na przykład ilustrowana Biblia, która w prosty sposób tłumaczy dzieje Jezusa i historię religii. Można tu sięgnąć na przykład po “Biblia ilustrowane historie dla dzieci” autorstwa Rosy Mediani lub “Biblia. Ilustrowane historie ze Starego i Nowego Testamentu” Malviny Miklós, Judit Donsz i Mariana Katalin. O podobną tematykę zahaczają takie książki jak “Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu” Frederica Boyera i “Biblia opowiedziana i objaśniona” Jean-Michela Billiouda.