Tuningując model może dojść do sytuacji, w której trzeba będzie wymienić olej w dyferencjałach, sprawdzić stan uszczelek/zębatek lub wymienić/naprawić obudowę dyferencjału razem z kubkiem. W artykule przedstawiona jest budowa dyferencjału wraz ze wskazówkami na co zwrócić uwagę podczas serwisowania modelu.

Add a comment

Na rynku istnieje wiele różnych baterii i akumulatorów. Chcąc dobrać odpowiedni dla siebie pakiet należy znać wymiary pojemnika w E-Revo. Nie jest on regularnych kształtów. Poniżej znajdują się rysunki z wymiarami. Pomiary wykonałem jak najdokładniej. Proszę przyjąć dokładność ± 1mm. Wymiary podane są w mm.

Add a comment

Podczas zabawy przychodzi taki moment, w którym zaczyna czegoś brakować, coś przeszkadza np. mała prędkość, model jest niestabilny, duży promień skrętu itp. Zaczynamy szukać różnych rozwiązań, modyfikacji. Zmieniając ustawienia modelu trzeba przyjąć jakiś kompromis, ponieważ często zmiana jednego parametru wpływa na inny np. zmniejszenie promienia skrętu skutkuje większą niestabilnością przy nagłym maksymalnym skręcie. W tym artykule znajdziesz informacje jak zmodyfikować ustawienia E-Revo wykorzystując podstawowe części i zmieniając ustawienia różnych elementów.
Add a comment

Traxxas E-Revo - najsilniejszy, gotowy do jazdy Monster Truck 4WD. Jest nowoczesnym Monsterem od Traxxas'a. Wyposażony w aparaturę RC Traxxas TQi 2,4Ghz z systemem Traxxas™ Link. Napęd stanowi silnik bezszczotkowy. E-Revo wyposażone jest w całkiem nową kompaktową przekładnię, która została zaprojektowana pod ponad 2x większe obciążenia niż poprzednia. Szerokie koła, inteligentne wykorzystanie elementów metalowych oraz przekładnia Revo® Spec Torque-Control™, to są elementy do opanowania ektremalnej mocy i momentu obrotowego. Nisko położony środek ciężkości pozwala na lepszą manewrowość. Revo Spec z dużą średnicą zamkniętych półosi napędowych oraz zamknięte dyferencjały zostały zaprojektowane dla maksymalnech skoków momentu obrotowego i długotrwałej mocy. Ze względu na to, że przekładnie są całkowicie zamknięte, mogą być zastosowane oleje z różną lepkością pozwalając na zmianę ich własności.
Add a comment