STM32CubeMX generuje projekty wynikowe gotowe do zaimportowania dla różnych IDE. Ja wykorzystuję SW4STM32 (System Workbench for STM32, dokładniej wtyczkę w Eclipse). Pierwsze zaimportowanie projektu przebiega pomyślnie. Gdy zmienię jakieś ustawienia w STM32CubeMX i wygeneruję projekt, który powinien zostać zaktualizowany w Eclipse nie mogę skompilować projektu. Otrzymuję błąd "Semantic Error" "...could not be resolved". Dosyć długo szukałem rozwiązania w Internecie, bo korzystanie z CubeMX z przymusowym usuwaniem projektu, który za chwilę muszę importować jest bardzo uciążliwe i  męczące.

Add a comment

Stworzony projekt w STM32CubeMX można wygenerować do różnych środowisk w których będziemy pisać dalszą część kodu. Ja korzystam z SW4STM32 jako plugin do Eclipse. Można także pobrać od producenta cały program bazujący na Eclipse (SW4STM32 - System Workbench for STM32). W jaki sposób zaimportować projekt ?

Add a comment

Od wersji 4.13.0 programu STM32CubeMX firma STMicroelectronics dodała możliwość instalacji programu na Linuxie. Jest to bardzo fajne, proste, wygodne w użyciu narzędzie, które ułatwia programowanie mikrokontrolerów STM wykorzystując wydajne biblioteki HAL (Hardware Abstraction Layer). Konfiguracja peryferii mikrokontrolera sprowadza się do wyklikania odpowiednich ustawień i wygenerwoania kodu, który może być zaimportowany do wykorzystywanego przez nas środowiska programistycznego.
Add a comment